https://i2.wp.com/firstpageschool.es/wp-content/uploads/2020/07/IMG_20200702_102959-scaled.jpg?fit=1200%2C674&ssl=1

Aquesta setmana el Rocky ens ha portat a una terra màgica, plena de volcans, platges amb palmeres i molta música! Hawaii ha estat el nostre destí durant una setmana i no ho podríem a ver passat millor! Voleu veure què hem fet?   Durant la setmana del casal hem treballat vocabulari relacionat amb el fons...

Aquesta setmana el Rocky ens ha portat a una terra màgica, plena de volcans, platges amb palmeres i molta música! Hawaii ha estat el nostre destí durant una setmana i no ho podríem a ver passat millor!

Voleu veure què hem fet?

 

Durant la setmana del casal hem treballat vocabulari relacionat amb el fons del mar i amb la platja, sobre la gent que viu a les illes i fins i tot sobre la seva cultura. Això sí, tot en anglès eh! Els nostres alumnes han pogut experimentar i jugar mentre descobrien una terra totalment desconeguda per alguns!

 

MONDAY

Vam començar la setmana descobrint els 10 fun facts de Hawaii. Vam veure un vídeo on vam poder descobrir com són els paratges, quins colors tenen les banderes i molt, molt més!

Després del vídeo vam decidir fer el nostre propi pòster, i mireu com vam treballar-hi!

 

 

El primer dia de la setmana el vam dedicar a aprendre vocabulari “under the sea” animals, plantes, tot el que podem trobar sota del mar i a continuació vam fer el nostre propi fons marí.

Cadascú va posar els animals que vam voler i ens va encantar!

Evidentment, però, també vam tenir temps de fer jocs d’aigua i passar-ho genial al parc!

 

A la tarda vam començar a preparar el nostre vestuari pel taller de hula del dijous, així que vam decidir fer collarets de flors per tots els companys i monitores. Us agraden? Nosaltres encara el duem posat!

 

TUESDAY

El dimarts era el dia dedicat a les illes i la cultura de Hawaii i vam aprendre moltes coses! Vam sentir la directora, la Clàudia, tocar l’ukelele i vam començar a preparar la cançó que ballaríem el dijous!

També vam descobrir què són les estàtues tikki, i vam fer les nostres!

A més, va ser un dia molt especial, ja que va ser l’aniversari d’un dels nostres alumnes, l’Oscar! Happy Birthday Oscar!! Tot i que no vam poder bufar espelmes, el pastís ens va encantar i el vam gaudir molt!

We hope you had an amazing birthday!

Però això no va ser tot, ja que poc a poc ens anàvem preparant per la visita de la nostra convidada especial de la setmana i l’havíem de rebre com tocava!

 

Per entrar més en el “mood” hawaià, ens vam estampar les nostres pròpies samarretes amb flors, palmeres i cocos. Ens van quedar xulíssimes! Ara ja tenim tot el vestuari pel nostre taller de dansa.

 

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY

El dimecres va ser el dia dedicat a la natura de la illa i vam començar el dia descobrint el curt de pixar Lava. Així vam aprendre què es un volcà i com surt la lava del volcà.

Els nostres alumnes van gaudir molt aprenent sobre el volcà així que ens vam arremangar les mànigues i vam decidir fer els nostres propis “volcanoes”. N’hi havia d’amples, de llargs, de petits, de grans, però tots eren impressionants!!

 

A la tarda vam fer estàtues tikki del estil tòtems i vam decidir donar noms a cadascuna, quin nom vam posar? Això ho haureu de preguntar als vostres fills!

We loved them though!

Ens van quedar súper bé i poc a poc l’escola començava a semblar Hawaii.

 

 

THURSDAY

Dijous va ser un dia ple de sorpreses al casal d’estiu. Als nens els esperava la visita d’una convidada especial, la ballarina hawaiana Tarita, que ens va fer un taller en anglès en el que vam aprendre a ballar la cançó “Pineapple princess” com autèntics ballarins i ballarines!

Va ser un gran esforç i els nostres nens i nenes van treballar molt fort, però van fer molt bona feina! Al final del matí ja se sabien la cançó (en anglès!) i tots els passos de la coreografia, així que vam decidir vestir-nos com tocava amb samarretes i collars i fer-ho el millor possible.

Voleu veure el resultat?

 

A la tarda estàvem molt cansats de tant ballar, així que vam decidir fer un taller d’exploració musical. La Clàudia ens va ensenyar el piano, el vam tocar i explorar i a continuació el vam obrir. Els nostres alumnes van poder veure com és un piano per dins i com de complexa és l’estructura d’aquest instrument. En anglès, la Clàudia ens va explicar el mecanisme i vam poder observar-ho de primera mà.

Havíeu vist mai un piano obert??

 

 

 

FRIDAY

L’últim dia de la setmana va estar carregat de moments divertidíssims! Vam començar el dia decorant els volcans que havíem dissenyat dimecres. Alguns els hi van posar cara com els del curt que havíem vist, altres els van fer de tots colors i alguns els van fer d’allò més realistes.

Després d’anar una estona al parc i jugar, vam començar l’experiment científic de la setmana: Fer erupcionar els nostres volcans.

Com ho vam  fer pregunteu? Aquí ens ho explica la Clàudia:

 

CLICAR AQUÍ

 

Ens va encantar experimentar amb els ingredients, tot i que el vinagre no olorava gaire bé!

 

Després de dinar vam decidir posar una pel·lícula i fins i tot vam fer crispetes! Ens encanten!!

Vam acomiadar la setmana amb una classe de ioga en anglès, seguida d’un taller de massatges i activitats psicomotrius. Vam poder descansar després d’una setmana plena d’emocions i aventures, i durant una estoneta vam recarregar energies per agafar el cap de setmana amb il·lusió!

Tenim masses bons moments per decidir quin ha estat el nostre preferit de la setmana, però segur que vosaltres ens podeu dir quina és l’activitat que els vostres nens i nenes han gaudit més!

Deixeu-nos un comentari aquí!

 

La setmana vinent ens n’anem als països de l’Europa del nord i Escandinavia per descobrir qui eren els Vikings, quins són els plats típics d’allà i com es fa la neu! Farem experiments, moltes manualitats i alguna cosa ben deliciosa de menjar! Us ho perdreu?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Posa't en Contacte
Carrer Viladomat 94, 08015, Barcelona
935316687
Dilluns - Divendres 10:00 a 14:00 i 16:00 a 20:00 Dissabtes 10:00 a 14:00
Enllaços
Newsletter